Reklamace/e-shopy: Závada v motoru u atuomobilu z bazaru

Reklamace automobilu

Před měsícem a půl jsme z autobazaru koupili auto. Najezdili přibližně 150 kilometrů a při výměně oleje jsme byli upozorněni na závadu v motoru. Závada je vážná a při opravě bychom zaplatili 60% z nákupní ceny. Chceme se zeptat jak máme postupovat při reklamaci. Děkuji s pozdravem Jaroslav Founě

Dobrý den,

bohužel nevím, v jakém stavu jste se dané auto koupili a co o něm stanoví kupní smlouva. Nicméně usuzuji, že vozidlo je ojeté a zmíněná vada již existovala při převzetí. V tomto případě bezpochyby máte právo na odstoupení od smlouvy.