Pracovněprávní nároky: Zdravotní problémy jako důvod k odmítnutí uzavření pracovní smlouvy

Rodičovská Lékařská prohlídka

Dobrý den. Prosím Vás, chci se zeptat..nastupuji v průběhu rodičovské dovolené,do zaměstnání,kde jsem předtím,pracovala. Smlouvu mám na dobu neurčitou. Ale při prohlídce u závodního lékaře, mně byly zjištěny zdravotní problémy. Je to důvod k odmítnutí ze strany zaměstnavatele? Nebo můžu zdravotní problémy řešit již jako zaměstnanec? Děkuji

Dobrý den,

na posouzení Vaší situace bychom potřebovali více informací, nicméně pokud chcete rodičovskou dovolenou ukončit dříve, než jste původně zaměstnavateli avizovala, bude třeba, aby s takovým návratem zaměstnavatel souhlasil, což ve Vašem případě může být vzhledem k Vašim zdravotním obtížím problém. Je také třeba dát pozor na to, o jakou práci a rozsah se jedná, abyste neohrozila řádnou péči o dítě z hlediska práva sociálního zabezpečení, neboť pak byste o rodičovský příspěvek přišla.

S pozdravem Vaše nároky.cz