Zdraví: Zdravotní problémy kvůli plísni v bytě

Lékař Pronajatý byt

Dobry den, z podnajmu jsme se musela odstehovat z duvodu plisne ktera se mi dostala d plic a mam z toho zdravotni potize, mam i lekarskou zpravu. Majitel me rekl ze je mu to lito a tim to skoncilo, dale del problem s vyuctoanim energii. Chtela bych poradit co mohu delat s tim, ze mi vynikly zdravotni problemy , ktere pretrvavaji. Dekuji Hajkova

Dobrý den,

občanský zákoník stanoví náhradu újmy na přirozených právech člověka, do kterých samozřejmě spadá i odčinění újmy na zdraví, nicméně pro komplexní posouzení Vašeho případu by bylo nutné znát bližší okolnosti, zejména by bylo nutné prokázat příčinnou souvislost mezi vznikem vašeho onemocnění a prostor, ve kterých jste jakožto nájemce pobývala, a stanovit tak odpovědnost pronajímatele za Váš zdravotní stav.

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Zdraví