Pracovněprávní nároky: Zdravotní problémy kvůli přetížení

Nemocenská

Dobrý den dělám už 7 let na chráněné dílně úkolem navlékání punčoch na drát a kontrola je to náročná práce na ruce niní jsem omarodila na ruce kde mi Dg: omartrosis I. sin.gr.II impingement sy omi I.dx. marodím už 2 měsíce a bolesti při pohybu přetrvávají s lékařského hlediska přetížení v práci- navléká punčochy s opakujícím se rotačním pohybem ramen- zvážení jiné činnosti dop: RHB za hosp. v Luži. Byla jsem se zeptat v práci že tuto už nemůžu vykonávat jestli by pro mě neměli jinou třebas na prádle bylo mi zděleno že ne a že mám dát výpověd ze zdravotních duvodů. Jsem povina jí dávat nebo by měli oni také mi bylo zděleno že nemají v úmyslu mě propouštět. Že od toho je to chráněná dílna že máme omezení , ale jaké když musíme dělat úkolem a přetěžovat nevím co dělat děkuji za odpověd

Dobrý den,

uvedla jste posudek od jistého lékaře. Měl by to být poskytovatel pracovně-lékařských služeb, jelikož jedině on vám může diagnostikovat nemoc z povolání, příp. obecnou zdravotní nezpůsobilost. S takovým posudkem pak můžete po zaměstnavateli požadovat náhradu škody a nemajetkové újmy (pouze v případě nemoci z povolání), v každém případě je zaměstnavatel povinen převést vás na jinou práci, a to i na práci jiného druhu (souhlasíte-li). Nejste však nikdy povinna dávat výpověď, a zda vám ji dá zaměstnavatel, je opět jeho rozhodnutí, i když z omezených důvodů.