Pracovněprávní nároky: Zhoršení stavu po pracovním úrazu

Pracovní úraz

V roce 2010 se Mistral úraz kolene. Do roku 2013 se stav zhoršil a byla nutná další operace TEP kolene. Nyní další zhoršení stavu a hrozí další operace,hrozba amputace. Můžu žádat další odškodnění z důvodu zhoršení zdravotního stavu po zaměstnavateli. Jedno odškodnění jsem dostal v roce 2010. Popřípadě od pojišťovny zaměstnavatele, která mi vyplácí rentu

Dobrý den,

nárok na odškodnění po pracovním úrazu se promlčuje po 3 letech, jiná situace však nastává, když se jedná o trvalé následky úrazu. Zde dochází k promlčení až po 3 letech po ustálení zdravotního stavu. U vás evidentně dochází k dalšímu zhoršení, takže nárok tu vzniká – případně by měl potvrdit znalecký posudek. Na výši renty to však vliv nemá.

S pozdravem,