Reklamace/e-shopy: Zjištění závady na ojetém automobilu

Reklamace automobilu

Dvobrý den,koupil jsem Citroen C3, rok 2010, najeto 52000km,dle prodejce vše jako nové,že i olej s fitrem je vyměněn. A dal mi záruku půl roku. Ale po cestě domů,cca 150 km jsem zjistil, že z motoru po bloku teče olej,zřejmě tesněním pod hlavou a je i olej v chladící kapalině. Zajímá mě na co mám min.nárok?

Vážený pane

Ve Vašem případě bych na prodejci uplatnil nárok na přiměřenou slevu z kupní ceny, popř. nárok na opravu. Hodně ovšem záleží na tom, jak bylo auto popsáno v nabídce, co proklamoval prodejce a hlavně co bylo napsáno ve smlouvě, potažmo předávacím protokolu.