Pracovněprávní nároky: Zkušební doba a nemocenská

Nemocenská

Dobrý den vážení, jsem zaměstnán u jedné firmy,bohužel po prvních5 dnech jsem dostal 40 horečku a mám angínu,obávám se , že budu propuštěn,mohou mne vyhodit z práce ,pokud jsem ve stavu nemocných?Již mi bylo nazanačeno ,že se tak stane . Vypadá to ,že budu must být 14 doma. Předem Vám děkuji za odpoved´. J.Lesecký

Dobrý den, přímo v době nemoci Vás propustit nemohou, jste totiž zrovna v ochranném období. Předpokládáme ale, ale jste nastoupil a nyní máte zkušební dobu. Zaměstnavatel Vás tedy může propustit po nástupu zpět do práce, protože ve zkušební době nemusí udávat důvod ukončení pracovního poměru.