Pracovněprávní nároky: Zkušební lhůta a nemocenská

Pracovní úraz

Dobrý den, zaměstnavatel se mnou ukončil pracovní poměr ve zkušební lhůtě. Než mi skončila, udělala jsem si úraz a marodím. prosím, jak je to s proplacením nemocenské (výpověď byla ke 30.9 2017, nemocenskou mám od 29.9.2017) a čeká mě zřejmě operace. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

Váš úraz (a tedy pracovní neschopnost) se stal za doby trvání pracovního poměru, kdy 4. – 14. den pracovní neschopnosti proplácí zaměstnavatel a od 15. dne je nárok na nemocenské dávky vyplácen z nemocenského pojištění. V případě nemoci se zkušební doba prodlužuje o dobu strávenou v pracovní neschopnosti. Zaměstnavatel nesmí zrušit Váš pracovní poměr prvních 14 dnů pracovní neschopnosti.