Pojišťovny: Zlomený palec na dětském táboře

Bolestné Úraz Odškodnění Odškodnění za úraz

Dobrý den Dceři v den odjezdu na dětský tabor kamarádka stoupla na palec u nohy. Na tabor odjela, druhý den ji vedoucí vzali na pohotovost. Palec byl zlomený. Tři týdny v sádře. Pojistku nemá. Má nárok na bolestné? Děkuji B.

Dobrý den,

Obecně nárok na bolestné vzniká, no v tomto případě by bylo nutné nechat si vystavit posudek o bolestném od lékaře a následně by bylo možné ho vymáhat po tom, kdo zranění způsobil, případně po tom, kdo ho měl v té době na starosti, a tedy po rodičích kamarádky.