Pracovněprávní nároky: Změna adresy zaměstnavatele

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, na konci měsíce bych měla nastoupit po rodičovské dovolené do práce. Došlo však k tomu, že společnost koupil někdo jiný - je tedy nový majitel a zároveň se přestěhovali na jinou adresu, než mám uvedenou ve smlouvě (dříve Praha Anděl, nyní Praha Štěrboholy). Z důvodu příliš velké vzdálenosti nemohu do práce nastoupit. Chtěla bych se zeptat, na jak velké odstupné mám nárok. Před nástupem na mateřskou a rodičovskou jsem tam pracovala 3 roky. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jestliže vám zaměstnavatel umožnil návrat do práce na jiné adrese a vy nechcete nastoupit, protože byste příliš daleko dojížděla, pak na odstupné nárok nemáte. Ten byste měla pouze v případě, že by vám zaměstnavatel sám dal z důvodu organizačních změn (přesunu) výpověď nebo se s vámi na ukončení PP dohodl, a to ve výši tří průměrných měsíčních výdělků.