Pracovněprávní nároky: Změna firmy a nová smlouva

Pracovní smlouva

Dobrý den, zaměstnavatel byl v insolvenci a v červnu 2017 došlo k odkupu firmy (i když se jedná o stejnou strukturu lidí/majitelů), tak má firma nový název, IČO, DIČ. Nikdo ze zaměstnanců nedostal výpověď na púvodního zaměstnavatele a teď v lednu 2018 dostali nové pracovní smlouvy na nový název firmy a i když všichni měli smlouvu u původního zaměstnavatele, na dobu neurčitou, nyní je zkušební doba 3 měsíce. Chtěla bych se zeptat, zda je to takto v pořádku. Nemělo by dojít k ukončení pracovního poměru u původnóho zaměstnavatele? Je nárok na odstupné? Děkuji Pavlína Tůmová

Dobrý den,

bohužel, pro adekvátní odpověď nemáme dostatek podkladů. Můžete nám však bez obav a bezplatně zadat případ, aby mohli naši právníci Vaši situaci posoudit.