Pracovněprávní nároky: Změna pracovní pozice

Pracovní smlouva

Dobrý den. U firmy pracuji od r.2005 jako vedoucí směny (smlouva na dobu neurčitou, místem výkonu práce je Praha). V r.2014 jsem povýšila a přijala nabídku na místo asistentky (smlouva na dobu určitou). Bohužel jsem začala mít zdravotní problémy a často marodila, takže mi smlouva nebyla prodloužena. Myslím si, že bych se měla vrátit na svou původní pozici vedoucí směny. Ta je ale bohužel obsazena a zaměstnavatel se stále nevyjádřil, co se mnou zamýšlí. Může mi například nabídnout nižší post, než na který mi běží smlouva na dobu neurčitou? A co se stane, když tuto nabídku odmítnu? Nechci po tolika letech začínat ve firmě od nuly. Předem děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

jelikož Vaše původní pracovní smlouva byla ukončena a nahrazena smlouvou novou na dobu určitou, nemá bohužel po vypršení doby, na kterou byla tato smlouva sjednána, zaměstnavatel povinnost Vám smlouvu prodloužit a nadále Vás zaměstnávat, pokud jste si dříve neujednali, je po jejím skončení Vás přijme na bývalé místo. Stejně tak Vy nemáte povinnost po skončení této doby uzavřít novou pracovní smlouvu.