Pracovněprávní nároky: Změna pracovní smlouvy z důvodu změny majitele firmy

Pracovní smlouva

Dobrý den, jsem na neschopence z důvodu těhotenství, na materskou prechazim az v srpnu a firma ve které pracuji a mam PP na dobu neurcitou změnila majitele a bude se i prejmenovavat, budou chystat nove smlouvy...Mohu smlouvu odmítnout podepsat pokud nebude stejna jako ta stávající (napr.pokud tam bude zkušební doba nebo PP na dobu určitou)? A pokud odmítnu co z toho pro mne plyne. Dekuji za odpověď

Dobrý den,

nikdo Vás nemůže nutit uzavřít pracovní smlouvu, pokud se tedy nejedná o plynulý přechod práv a povinností mezi předchozím a následujícím zaměstnavatelem a podmínky nejsou totožné smlouvu podepsat nemusíte. Pokud však dojde k zániku Vašeho zaměstnavatele bez přechodu práv a povinností z pracovních smluv na nového, ani nebudete mít uzavřenu novou pracovní smlouvu, skončí zánikem zaměstnavatele Váš pracovní poměr.

S pozdravem, Vaše nároky.cz