Pracovněprávní nároky: Změna pracovního provozu

Pracovní smlouva Pracovní doba

Dobrý den,pracuji ve firmě už přes tři roky na tři směny.Zaměstnavatel che udělat dvanástisměnný provoz na sále ve kterém pracuji.Můžu dostat výpověd pokud s tím nebudu souhlasit? Jaká mám já práva Děkuji za odpověd Ve smlouvě mám dáno- dělnice nic v kolika směnnem provozu.Jen blišší vymezení prací,jejíchž výkon bude zaměstnavatel po zaměstnanci v rámci sjednaného druhu práce požadovat může zaměstnavatelv souladu se sjednaným druhem práce měněn.

Dobrý den,

rozvržení pracovní doby určuje zaměstnavatel, pokud tedy nebylo sjednáno v pracovní smlouvě, může jej následně také změnit. Pokud byste jím dané rozvržení pracovní doby nerespektovala, mohlo by to být považováno za porušení pracovních povinností a být důvodem k výpovědi.

S pozdravem, Vaše nároky.cz