Pracovněprávní nároky: Změna služby

Pracovní smlouva

Dobrý den,pracují ve zdravotnictví,dle dlouhodobého plánu mám mít 6 červenec službu denní (11,5) nyní nám staniční psala služby a tuto směnu mi zkrátila na 8 hod.Chci se zeptat jestli to vlastně může udělat a jak to má pak vykazovat hodinově.Prosím o odkaz na příslušný zákon.Děkuji

Dobrý den,

dle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce pracovní dobu stanovuje vždy zaměstnavatel, který určuje začátek a konec směn. Dbá přitom určitých zákonných limitů (například povinných přestávek) a také bezpečnosti práce. Změnu směny staniční sestra může provést, musí však splňovat zákonem stanovené požadavky (např. rovnoměrné rozvržení pracovní doby).

Pro bližší posouzení bychom však potřebovali více informací.