Bydlení: Změna smlouvy neurčité na dobu určitou

Nájemní smlouva

Dobrý den, již 38 let bydlím v bytě jehož je majitel Ministerstvo vnitra a ve správě Krajského ředitelství Policie ČR a vždy byla smlouva na dobu neurčitou. Nyní nám byla předložena nová smlouva na dobu určitou po dobu 1 roku s tím, že se bude smlouva prodlužovat /ale jak dlouho??/. Tuto změnu odůvodňují tím, že uzavření smlouvy na nájem bytu na dobu neurčitou je v rozporu se zákonem č. 219/2000 Sb. a proto, aby bylo vše po právní stránce v pořádku přistoupili k uvedené změně. Dle mého názoru je jejich postup v rozporu s Občanským zákoníkem. Dále mi bylo řečeno, že když nepodepíši, tak mi bude stávající smlouva na dobu neurčitou zrušena. Proto se ptám mám uvedenou novou smlouvu podepsat? Děkuji za Vaši odpověď Šalanda Miroslav

Dobrý den, nikdo Vás nemůže nutit podepsat smlouvu, se kterou nesouhlasíte. Bohužel ve Vašem případě existuje riziko, že pokud novou smlouvu nepodepíšete, bude Vám stávající smlouva vypovězena. Tato výpověď se ale musí řídit ujednáními ve smlouvě a příslušnými ustanoveními zákona.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení