Pracovněprávní nároky: Změna smlouvy v době pracovní neschopnosti

Pracovní smlouva Přeřazení na jinou pracovní pozici

Dobrý den, může mě zaměstnavatel v době pracovní neschopnosti odvolat z funkce vedoucí provozu, přeřadit mě na jinou pozici, změnit mi platnost pracovní smlouvy z doby neurčité na určitou? Děkuji za odpověď!

Dobrý den,

nic z Vámi zmíněného dle zákona zaměstnavatel nemůže učinit. Zaměstnavatel Vás bez Vašeho svolení nemůže přeřadit na jinou pracovní pozici a už vůbec není přípustné, aby Vám změnil pracovní smlouvy z doby neurčité na dobu určitou. Určitě se proti postupu zaměstnavatele braňte, můžete se obrátit buď na právníka a příslušné smlouvy nebo na inspektorát práce.

S pozdravem,