Bydlení: Změna typu nájemní smlouvy

Nájemní smlouva

Dobrý den, moji rodiče bydlí v obecním bytě v Praze. Dnes moji matku telefonicky kontaktovala paní z obecního úřadu, aby se s otcem ( co nejrychleji, nejlépe zítra ), dostavili na obec podepsat novou nájemní smlouvu , protože se zvyšuje nájemné. Nyní mají smlouvu na dobu neurčitou . Rodiče se obávají toho, že nová smlouva bude na dobu určitou. Bojím se , že když podepíší na dobu určitou, že po uplynutí doby smlouvu neprodlouží a když nepodepíší , dají rodičům výpověď z bytu hned. Podotýkám , že matce je 76 let a otci 80 let. Můžete nám , prosím , poradit ? Děkuji

Dobrý den,

bez možnosti nahlédnout do původní smlouvy a do návrhu nové smlouvy Vám bohužel nemůžeme kvalifikovaně odpovědět na Váš dotaz. Obecně lze říci, že Vaše rodiče nikdo nemůže nutit k podpisu nové smlouvy. Riziko ukončení smlouvy původní ze strany pronajímatele zde ovšem je. Nejvhodnějším řešením by bylo, vyjednat u pronajímatele takové znění nové smlouvy, které by vyhovovalo oběma stranám.

S pozdravem, Vašenároky.cz

Zpět do Bydlení