Pracovněprávní nároky: Změna úvazku po návratu z mateřské

Mateřská

Dobrý den, jesliže bych pracovala na HPP na zkrácený úvazek (6hod.) a poté odešla na mateřskou, resp. rodičovskou dovolenou, je poté zaměstnavatel povinen mě zaměstnat opět na tento zkrácený úvazek? Nebo může požadovat plný? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den, Nikol

Dobrý den,

v případě návratu z mateřské či rodičovské dovolené je zaměstnavatel povinen opětovně Vám poskytnout práci dle uzavřené pracovní smlouvy. Velikost úvazku tedy nemůže jednostranně změnit.