Pracovněprávní nároky: Změna výše úvazku při mateřské dovolené

Mateřská

Změna výše úvazku při mateřské dovolené Dobrý den, se zaměstnavatelem mám uzavřenou pracovní smlouvu na dobu neurčitou s výší úvazku 0.75. Kolegyně odchází na mateřskou dovolenou a byl mi nabídnut celý úvazek po dobu trvání její nepřítomnosti. Ráda bych věděla, zda, pokud bych odešla já na mateřskou dovolenou v tomto období a kolegyně by se mezitím vrátila, má zaměstnavatel právo snížít mi výši úvazku opět na 0.75 tedy v průběhu mojí případné mateřské). Předem díky za odpověď!

Dobrý den,

taková změna pracovního poměru je možná pouze s Vaším souhlasem.

S pozdravem,