Pracovněprávní nároky: Změna způsobu výplaty mzdy

Vyplácená mzda

Dobrý den,má velká firma i jinou možnost vyplácet zaměstnanci mzdu,než jen na účet?Obstavil mi účet exekutor a na mzdové účtárně mi bylo řečeno,že jiný způsob vyplacení není,děkuji za případnou odpověď.Kubátová

Vážená paní Kubátová,

Mzda se vyplácí v pracovní době a na pracovišti, nebylo-li v kolektivní smlouvě, v pracovní smlouvě nebo v jiné smlouvě dohodnuto jinak. Nemůže-li se zaměstnanec dostavit k výplatě z vážných důvodů, zašle mu zaměstnavatel mzdu v den stanovený pro její výplatu, popřípadě nejpozději v nejbližší následující pracovní den na svůj náklad a nebezpečí. Zaměstnanec může kdykoli účet určený k výplatě mzdy změnit nebo svůj souhlas s bezhotovostní výplatou mzdy odvolat.

S pozdravem, Vaše nároky.cz