Pracovněprávní nároky: Změny v rozpisu směn zaměstnavatelem

Pracovní doba

Dobrý den, prosím o odpvěď na otázku, pracuji v nepřetržitém provozu v 11hod. směnách. Rozpis směn máme daný na začátku roku, ale před každým novým měsícem nám vedoucí směny upraví většinou škrtne noční nebo popřípadě svátek a nahradí směnu denní službou v pátek, za noční a svátky máme příplatky (pátky vždy sloužily dohodářky), nyní je sloužíme my. Velmi často si vedoucí bere noční a svátky sama, má na to právo brat příplatky za noční a svátky a měnit nám rozpis? Velmi děkuji za odpověd

Dobrý den,

Zaměstnavatel je povinen vypracovat písemný rozvrh týdenní pracovní doby a seznámit s ním nebo s jeho změnou zaměstnance nejpozději 2 týdny (v případě konta pracovní doby 1 týden) před začátkem období, na něž je pracovní doba rozvržena, pokud se nedohodne se zaměstnancem na jiné době seznámení. Pokud tedy toto zaměstnavatel splňuje, není zde po právní stránce problém.