Letecká doprava: Zmeškání následujícího spoje

Zpožděný let

Dobrý den, cestovali jsme do USA Seattlu. Celá trasa (Praha Mnichov, Mnichov - Denver a Denver - Seattle) třemi spoji byla zakoupena na jednu letenku. První část do Denveru byla zajišťována Lufthansou a z Denveru zajišťoval let United Airlines. Do Denveru jsme přiletěli se zpožděním 40 minut a nestihli tak následný spoj - museli jsme čekat šest hodin na další. Nebylo nám nabídnuto žádné občerstvení a byť jsme měli letenky v business třídě nemohli jsme ani do salónku v Denveru. Máme nárok na odškodnění příletu do Seattlu s šestihodinovým zpožděním, i když byl poslední spoj provozovaný jinou společností?

Dobrý den,

Bohužel v tomto případě nárok na kompenzaci pravděpodobně nevzniká, jelikož ta část letu, na kterou se vztahovalo nařízení EU, byla zpožděna pouze o 40 minut. Nicméně, pokud byla celá rezervace zakoupena u společnosti Lufthansa, mohli bychom se pokusit nárok vyzískat. Pokud budete mít zájem, zkuste případ zadat na stránce Vašenároky.cz, kde jej můžeme důkladně posoudit.

Mockrát děkuji za dotaz a přeji hezký den.