Ostatní: Zneužití osobních údajů

Ostatní

Dobrý den,mám dotaz ohledně zneužití osobních údajů. Zástupce společnosti zabývající se pojíštěním uzavřel životní pojištění bez mého vědomí - tedy zneužil mé osobní údaje, včetně padělání podpisu nejspíš dle vzoru jiné smlouvy, co jsem přes tuto společnost s jiným zprostředkovatelem uzavřel. Mám nárok na odškodné i přesto, že smlouva nakonec nebyla pojišťovnou potvrzena z důvodů nedodání podkladů během intervenčního řízení? Dnes mi přišel dopis od pojišťovny - že má smlouva ze dne 2.2. nebyla z důvodu nedodání všech potřebných informací k 2.4. zrušena. Operátor jejich linky mi sdělil i jméno konkrétního zprostředkovatele, který podvod nejspíš spáchal. O žádnou pojistku jsem neprojevil zájem, dokonce jsem se s daným makléřem ani v životě nesetkal. Děsí mne představa, že by smlouva byla pojišťovnou nakonec přijata a já byl nucen platit pojistné zpětně, či zda mé osobní údaje nejsou dále zneužívány. Rodné číslo, číslo dokladu apod.Předem děkuji za odpověď. Nárokuji si 150.000-200.000,- Kč. Je šance s tím uspět? S pozdravem,M.H.

Z vámi uvedených skutečností vyplývá, že se zprostředkovatel mohl dopustit trestného činu podvodu nebo neoprávněného nakládání s osobními údaji.

Jelikož vám nevznikla v důsledku jednání zprostředkovatele žádná majetková škoda, nelze ji tak požadovat. V potaz by tak přicházelo požadování nemajetkové újmy jako přiměřeného zadostiučinění, a to z důvodu zásahu do Vašich osobnostních práv. Výši požadované částky je vhodné patřičně odůvodnit a uvést veškeré negativní důsledky, které Vám byly způsobeny. Pro stanovení výše částky neexistují žádné tabulky, a proto bude záležet na posouzení soudu, v jakém rozsahu zadostiučinění přizná.

Zpět do Ostatní