Ostatní: Zničení věci

Ostatní

Dobrý den,nabídl jsem přes inzerát navíječku cívek která mi zůstala po podnikáníjsem po těžké a ochrnutý tak že jsem skončil na vozíku.Po několika emailech jsme se na prodeji včetně ceny.Pán si pro stroj přijel ,po předvedení funkčnosti a finančním vyrovnání navíječku odvezl. ještě týž den večer mne informoval,že mu stroj nevyhovuje má slabý motor a přiveze ji zpět.Což se druhý den stalo a ja mu penze vrátil.protože pro přepravu je nutné částečné rozebrání a já při mé indispozici jsem nebyl schopen sestavení přezkošení.při následném prodeji jsem zjistil že navíječka je rozebíraná a je nefunkční,. novému zájemci jsem musel zaplatit cestovní náklady a mám škodu za neprodejnou věc 15000 kc. Na moje dopisy pán nereaguje a proto vás žádám o radu co dále mám dělat..Děkuji za radu přeji krásný den.Vojtěch H.

Dobrý den,

bohužel z důkazního hlediska se v současné chvíli jedná o značně nepříznivou situaci. V obdobných případech, kdy souhlasíte s odstoupením od kupní smlouvy a vracíte si tak s kupujícím vzájemně poskytnutá plnění, tedy kupní cenu a předmět koupě, je třeba předmět ještě před vrácením kupní ceny důkladně překontrolovat a při případných nesrovnalostech jej zpět nepřebírat či vrátit kupujícímu poměrně sníženou kupní cenu. Za současného stavu je již prokázání, že k poškození předmětu došlo právě daným kupujícím, značně obtížné, zvláště, když jste předmět převzal zpět a vrátil kupní cenu bez námitek.

Pokud první kupující nereaguje na Vaše výzvy, je jedinou právně efektivní možností obrátit se s Vašim nárokem na soud, nicméně je nutné velmi pečlivě zvážit Vaši důkazní situaci, především pak, zda budete schopen prokázat poškození Vaší věci daným kupujícím.

Zpět do Ostatní