Pracovněprávní nároky: Zohlednění OSVČ u dorovnání mzdy po pracovním úrazu

OSVČ Náhrada mzdy

Dobrý den,potřebovala bych poradit.Nikde není přesně napsáno,nebo upřesněno.Přítel je zaměstnán a zároven pracuje jako OSVČ(přivýdělek).V květnu 2017 se mu stal v zaměstnání pracovní úraz. od dubna 2018 by měl nastoupit do práce a zaměstnavatel by mu měl doplácet náhradu za ztrátu na výdělku(rozdíl mezi nemocenskou a výdělkem).Stále nevíme zda se náhrada počítá jen z výdělku ze zaměstnání ,nebo se nějak přihlíží i k tomu že má vedlejší příjem z OSVČ.Moc prosím o radu či doporučení kam se obrátit.Jediné co jsem k tématu našla je zde,ale névím zda je platné,nebo v jaké míře. http://www.bozpinfo.cz/zamestnanec-uplatnuje-odskodneni-po-pracovnim-urazu-i-jako-osvc Moc,děkuji za odpověd´,hezký den.

Dobrý den,

zákoník práce v tomto případě stanovuje náhradu za ztrátu na výdělku pouze do výše výdělku u zaměstnavatele. V tomto případě by se ovšem mohla uplatnit obecná povinnost k náhradě ušlého zisku vzniklé z porušení zákona zaměstnavatelem. Nebude však snadné existenci a výši ušlého zisku prokázat.

S pozdravem,

Vašenároky.cz