Pracovněprávní nároky: Zpětná žádost o nemoc z povolání

Nemoc z povolání

Dobry den, jsem na nemocenské od 1.11. 2016, dala jsem výpověď k 30.4.2017, dne 18.4.2017 jsem byla na operaci karpalního tunelu (středně těžké) mám dotaz, můžu si zpětně podat žádost o nemoc z povolaní a pokud ji dostanu, můžu žádat o nějakou rentu, nebo něco takového? Chtěla bych poradit jak postupovat dál. Upřimně děkuji za pomoc při dalšim postupu s pozdravem Krňová

Dobrý den,

navštivte poskytovatele pracovně lékařských služeb, který Vám může uznat nemoc z povolání. Pokud tak učiní, máte nárok na náhradu za ztrátu na výdělku (tzv. rentu) od zaměstnavatele. Zaměstnavatelé jsou pro tyto případy pojištění, tudíž by z uznáním nároku neměl být problém.