Pracovněprávní nároky: Zpětná žádost o rentu kvůli nemoci z povolání

Nárok na rentu

Dobrý večer. Mám uznanou nemoc z povolání od roku 2015 .Pracují již u jiného zaměstnavatele jelikož jsem si o rentu nežadala tak bych ráda věděla,zda mám nárok si o ni ještě u bývalého zaměstnavatele požádat .Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nárok na náhradu za ztrátu na výdělku z důvodu přiznané nemoci z povolání se nepromlčuje. Promlčují se ale nároky na jednotlivá plnění, ty se promlčí až po uplynutí tří let od doby, za který Vám na ně vznikl nárok. Můžete tedy stále žádat u bývalého zaměstnavatele o tzv. rentu. Zaměstnavatelé jsou pro tyto příležitosti pojištění, tudíž by s uznáním nároku neměl být žádný problém.