Bydlení: Zpětné požadování dodatku k nájmu

Nájemní smlouva Pronajatý byt

Dobrý den, prosím o radu, 5let bydlím v jednom bytě, pravidelně platím nájem. Dnes mi majitel oznámil, že je ve smlouvě zvlášť dodatek, že musím platit ještě každý měsíc ,400; Kč na osobu měsíčně za úklid domu, odpadky, atd a protože jsem to neplatila a on si toho nevšiml,( za celých 5let mne neupozornil a já si toho v dodatku opravdu nevšimla) chce celou částku za 5let uhradit. Bydlíme zde dva takže částka je obrovská. Má majitel právo po mně žádat tuto částku takto zpětně? Pokud ano mohu žádat o splátkový kalendář? A jaká může být splátka nejnižší. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

pokud je tato povinnost skutečně ujednána platným dodatkem ke smlouvě, pronajímatel má na zaplacení právo. Nárok má nicméně pouze za poplatky za poslední tři roky a to s ohledem na obecnou promlčecí lhůtu.

Pronajímatel může chtít celou dlužnou částku najednou, nicméně nic nebrání tomu, abyste se domluvili na plněním prostřednictvím splátkového kalendáře např. formou uznání dluhu. Výše měsíční splátky pak bude rovněž záležet na vaší domluvě.

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení