Pracovněprávní nároky: Zpětné uplnatnění nemoci z povolání

Nemoc z povolání

Dobrý den, prosím o radu, jak dlouho zpětně mohu ještě začít řešit karpalni tunel jako nemoc z povolání? Nechtěla jsem to řešit, ale nyni mi byla dána výpověď, chtěla bych me onemocnění uplatnit. Jeste prosím jaký je postup? Dekuji moc HP

Vážená paní,

v takovém případě je nutné získat posudek lékaře o vzniku nemoci z povolání a následně po posledním zaměstnavateli, u kterého byly dány podmínky pro vznik nemoci, požadovat rentu a další nároky. Pokud by Vám zaměstnavatel odmítl cokoli vyplatit, neváhejte nás kontaktovat a zadat nám případ.

S pozdravem Vaše nároky.cz