Pracovněprávní nároky: Zpětné uznání pracovního úrazu

Pracovní úraz

Dobry den,před asi 3-4 roky jsem v praci mela uraz odrazil se disk od země a udeřil mě do kolena zapis jsme provedli z tehdejšim mistrem ale nebyla jsem u lekaře hned po tym.V dnešní době se mi stava že to koleno mě boda a nemužu si kleknout na koleno .Stači ten zaznam v knize na vymahani nasledku urazu? Nebo už mam pozdě? Děkují za odpověd

Dobrý den,

obáváme se, že Váš nárok je již promlčen dle § 271t zákoníku práce, kde je stanoveno, že jednotlivá práva na plnění z pracovního úrazu se promlčují. Promlčecí lhůta jsou pak obecně 3 roky dle § 629 občanského zákoníku.