Stát: Zpětné úznání u pěstounské péče

Pěstounská péče

dobry den prosim o radu mam rozsudek pestounske pece z nabytim pravni moci od 8.11.2016 ale urad mi to nechce uznat spetne co se tyce penez ponevadz domov dal ukonceni 29.2.2017 i kdyz tam vubec od toho listopadu 2016 nepobyval protoze byl na uteku celou dobu a byl u mne chci se zeptat mam pravo dostat spetne penize od data nabyti pravni moci kdo ma pravo proto vam pisi dekuji

Dobrý den,

pokud na oficiálním dokumentu z domova je opravdu datum 29. 2. 2017, jedná se o neexistující datum, což můžete namítnout. Nicméně to s největší pravděpodobností nezpůsobí neplatnost dokumentu. Pokud domov vydal rozhodnutí o ukončení až k poslednímu lednu, můžete namítnout, že se nezakládá na pravdě, ovšem budete to muset prokázat. Nejlepší cesta v tomto případě by byla dohoda se zmíněným domovem, aby Vám vydali nový dokument, který prokáže, že jste dítě měla v péči již dříve.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Stát