Ostatní: Zpětné vymáhání nezplaceného dluhu

Dluh

V r.12. 2008 jsem půjčil známému 50000,-. Byla sepsána smlouva s ověřenými podpisy, splatnost do konce r. 2009, Po první splátce 18 000,- /opět s podpisy/ přestal známý platit. Neměl jsem tehdy peníze na soudní při a promeškal jsem 3-letou promlčecí dobu. Nyní jsem se dozvěděl, že je možné vymáhat dluh do 10-ti let. platí to i pro můj případ? Děkuji

Vážený pnaí

10-letá promlčecí lhůta běží v případě, že dlužník uzná svůj dluh co do výše i doby. Toto uznání musí být provedeno zřetelně a v písemné formě. Pokud toto neučiní, je obecná promlčecí lhůta 3-letá

S pozdravem, Vaše nároky

Zpět do Ostatní