Stát: Zpětné zažádání o invalidní důchod

Invalidní důchod

dobrý den.V roce 2011 výměna kyčelního kloubu druhý 3.stupen.Můžu zpětně požádat o invalidní důchod .V prosinci jdu starobního důchodu.děkuji za odpověd.

Dobrý den,

obecně invalidní důchod nelze vyplácet zpětně. Zpětné vyplacení dávek je možné pouze v případě, že by Vám byl invalidní důchod přiznán nebo vyplácen v nižší částce, než v jaké náleží, nebo by byl neprávem odepřen, anebo by byl přiznán od pozdějšího data, než od jakého náleží. Z vašeho zadání soudíme, že ve Vašem případě se o tuto výjimku nejedná.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Stát