Pracovněprávní nároky: Zpětný výplata renty za nemoc z povolání

Nárok na rentu

Zaměstnavatel tvrdí že po uznání nemoci jsem byl převeden na novou práci, kde dostávám stejný plat (ale základ bez prémií a osobního ohodnocení - tím jsem s platem silně pod průměrem předešlích výdělků) takže nemám nárok na rentu. Dá se zpětně požadovat výplatu renty? Děkuji za odpověď. J.

Vážený pane J.,

v případě, že Vám nárok na rentu vznikl, máte samozřejmě právo na její zpětnou výplatu, a to 3 roky zpětně od chvíle, kdy Vám nárok na výplatu renty vznikl.