Letecká doprava: Zpoždění letu z důvodu náhradního letadla

Zpožděný let

Dobry den, v ramci EU na letu Praha-Catania jsme meli zpozdeni o vice jak jak 4 hodiny pri priletu do destinace Catania. Puvodni omluva byla, zpozdeni kvuli pozdnimu priletu letadla z predchozi destinace. Po stiznosti u letecke spolecnosti jsme dostali odpoved, ze z duvodu spatneho pocasi se nas letoun nemohl vratit z predchozi destinace a let.spol.musela nasadit letoun jiny. Je mozne se "vymlouvat" na spatne pocasi v kazde situaci? Nemusi byt spatne pocasi pouze v destinaci odletu ci priletu? Moc dekuji za pomoc! Karla

Dobrý den,

Cestující má nárok na finanční náhradu ve výši stanovené dle délky letu a časového zpoždění, v závislosti na tom, zda je letecká společnost ze zemí Evropského společenství. Letecká společnost se však může zprostit povinnosti Vám zaplatit finanční odškodnění, pokud nastane mimořádná okolnost. Takovou mimořádnou okolností může být i špatné počasí a to nejen na místě odletu či příletu, ale také po trase letu. Letecké společnosti se však často vymlouvají na špatné počasí, i když tomu tak není. Za předpokladu, že letecká společnost zajišťovala náhradní letadlo, nehrají podmínky předchozího letu roli a máte možnost domáhat se odškodnění.