Letecká doprava: zpoždění letu z Phu Quock do Ho Chi Minh City

Zpožděný let

Dobry den. Jsme ve Vitnamu. Na dnesek jsme meli koupenou letenku z Phu Quocku do Ho Chi Minh City se spolecnosti VietJet. Po pristani jsme meli mit dve hodiny casu na odbaveni a odlet se spolecnosti Turkish airlines do Prahy s prestupen v Istambulu. Let z Phu Quocku nam posunuli a navic mel zpozdeni - dohromady 01:05 hod zpozdeni. Spolecnosti Turkish airlines jsme se nedovolali. Kdyz jsme konecne pristali, check-in uz byl zavreny a let do Prahy jsme nestihli. Spolecnost VietJet odmita jakoukoliv odpovednost (nechali je si to od nich podepsat. a spolecnosti Turkish airlines se opet nelze dovolat. Nasli jsme si nove letenky na zitrejsi dopoledne s jinou spolecnosti, maji poslednich par mist, ale resime, zda by nam pripadne Turkish airlines nenabidli letenky za zvyhodnenou cenu. Mohli byste mi prosim poradit, jak mame postupovat a zda neudelame chybu, kdyz si koupime jine letenky. Moc dekuji za vasi odpoved. S pozdravem a pranim hezkeho dne, Iva Nemethova

Dobrý den, pokud jste měli letenky z Phu Quocku do Ho Chi Minh City a z Ho Chi Minh City do Prahy přes Istanbul zakoupeny v jedné rezervaci, měla by Vám náhradní lety zajistit společnost, u které jste letenky kupovali. Pokud ale byly zakoupeny zvlášť bohužel nemá dopravce povinnost Vám při zmeškání druhého letu zajišťovat let náhradní. Zároveň na celou situaci není možné vztáhnout Nařízení EU č. 261/2004, dle kterého náleží cestujícím finanční kompenzace v obdobných případech, jelikož ve Vašem případě šlo o let z nečlenského státu EU a operující dopravce nebyl dopravcem společenství.

S podzravem