Letecká doprava: Zpožděný let o 4 hodiny

Zpožděný let

Dobrý den, měli jsme zpožděn let z Kyjeva do Prahy s UIA (číslo letu PS 0807 dne 24.3.16).Zpoždění bylo 4 hodiny. Letiště normálně fungovalo, počasí dobré.Stěžovala jsem si u UIA, odpověděli, že kompenzace neposkytnou z důvodu nepředvídatených okolností .Mají pravdu?

Dobrý den, bohužel Ukrajina nespadá pod EU, proto se na ni nevztahuje nařízení EU, které kompenzace za zpožděné a zrušené lety nařizuje leteckým společnostem vyplácet. Ukraine International Airlines jsou bohuže ukrajinské aerolinky, proto se na ně nařízení taktéž nevztahuje. Kdyby byl však let opačně, tedy z Prahy do Kyjeva, situace by byla jiná a mohl by vzniknout nárok na odškodnění dle nařízení EU.

Více naletenet zde: Kdy máte nárok na odškodnění pro zrušení či zpoždění letu?