Ostatní: Způsob vyrovnání SJM

Společné jmění manželů

Dobry den, zajima mne SJM. Jsme s manzelem v rozvodovem rizeni . Mam majetek v cizine (dedictvi po sve sestre a dedila su v manzelstvi a jen ja), mam v umyslu prodat ten majetek v cizine a koupit si nejakou nemovitost tady v cesku. Otazka : ma manzel nejaky narok na tuto nemovitost v cesku pri trvani rozvodoveho rizeni,a nebo mam lepsi koupit nemovitost az po rozvodu a vyrovnani SJM?

Vážená paní

součástí společného jmění je to, čeho nabyl jeden z manželů nebo čeho nabyli oba manželé společně za trvání manželství, s výjimkou toho, co nabyl darem, děděním nebo odkazem jen jeden z manželů, ledaže dárce při darování nebo zůstavitel v pořízení pro případ smrti projevil jiný úmysl. Součástí společného jmění je však i zisk z toho, co náleží výhradně jednomu z manželů. Z výše popsaného tedy plyne, že ačkoliv dědictví náleží pouze Vám, cokoliv vyzískané z něj již náleží do SJM. Rada tudíž zní, abyste s koupí nemovitosti v ČR počkala až po rozvodu, popř. si smluvně s manželem dohodla, že nemovitost je pouze Vaše a nespadá do SJM.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní