Pracovněprávní nároky: Zrušení dovolené při výpovědi

Dovolená

Dobrý den, mám dotaz ohledně dovolené. Do práce jsem nastoupil 2.5.2017 bez zkušební lhůty. Už při nástupu jsem dával vědět vedoucímu,že potřebuji dovolenou na 14 dní v měsíci srpen. Když mi zaměstnavatel zaplacenou dovolenou schválil a já by jsem mu donesl výpověď do konce června 2017 z důvodu nespokojenosti v práci může mi zaměstnavatel dovolenou zrušit bez nároku na proplacení storna ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

pokud si dovolenou nevyčerpáte, máte nárok na proplacení dovolené pouze ve Výši, v jaké Vám na ni vznikl nárok. Ten vzniká v délce 1/12 Vaší roční dovolené za každých 21 odpracovaných dnů.

S pozdravem, Vašenároky.cz