Pracovněprávní nároky: Zrušení dovolené pro nemoc

Dovolená

Dobrý den, v měsíci březnu kdy se v zaměstnání plánovala dovolená na léto, jsem si nahlásila dovolenou podle manžela, kdy mají celozávodní dovolenou na 31.7-11.8. Od 27.4. do 14.7 jsem byla v PN a 17.7. jsem dala v zaměstnání výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou ze zdravotních důvodů. Nyní mi vedoucí chce dovolenou zrušit, že jsem marodila a nemá lidi, ale na druhou stranu dála dovolenou zaměstnankyni, která nastoupila před třemi týdny. Má na to právo. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

změna čerpání dovolené zaměstnavatelem je možná, zaměstnavatel je poté ale povinen nahradit zaměstnanci náklady, které mu bez jeho zavinění vznikly proto, že zaměstnavatel změnil jemu určenou dobu čerpání dovolené.