Letecká doprava: Zrušení letecké linky

Zrušený let

Dobrý den, v březnu toho roku jsem si koupil letenky pro 5 osob z Bordeaux do Prahy na srpen 2015. Letecký dopravce poté linku z Bordeaux do Prahy zrušil. V červnu mi napsali že let se ruší a peníze mi vrátí do 50 dnů. Já jsem kvůli tomu přišel o levné letenky kvůli velkému předstihu a ještě musím čekat 50 dní na peníze.Dá se s tím něco udělat? Mám nárok na nějaká odškodnění jako třeba u zpožděného letu? Děkuji Jakub

Dobrý den,

obávám se, že v tomto případě nemáte nárok na žádné odškodné, neboť o zrušení letu jste byl informován více jak dva měsíce předem a ke zrušení letu došlo z důvodu zrušení linky mezi Prahou a Bordeaux, společnost Vám tedy nemohla nabídnout alternativní let, neboť na této trase již neopreuje.