Letecká doprava: Zrušení letu

Zrušený let

Zdravím, po příjezdu na letiště v LA jsem zjistila, že můj let do Prahy byl zrušen, oficiálně nám nic řečeno nebylo, ale prý se jednalo o závadu na letadle – společnost ... . Můj let byl přebookován na další den a dostala jsem voucher na hotel včetně stravy. Mám nárok také na finanční kompenzaci? Jak mám případně postupovat? Děkuji Marcela K.

Dobrý den, pokud bylo cílem Vašeho letu území EU, mělo by uvedené zpoždění zakládat nárok na finanční kompenzaci ve výši 600 EUR, nedošlo-li ke zpoždění vlivem mimořádných okolností. V této situaci je vhodné si hned na letišti (či u dopravce) opatřit potvrzení o vzniklém zpoždění, načež by měla následovat výzva k úhradě této kompenzace adresovaná leteckému dopravci. V případě obdržení záporného stanoviska je nutné se obrátit s nárokem na příslušný soud.