Pracovněprávní nároky: Zrušení PP během výpovědní lhůty

Zkušební lhůta Výpovědní lhůta

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Nyní jsem zamestnana a jsem ve zkušební době, která mi skončí 7.5. Jelikož v práci mám veliké neshody se zaměstnavatelem, které se nevíc zvetsily jelikož jsem během zkušební doby otěhotněla, chtěla bych dat ještě během zkušební doby výpověď. Chtěla bych ji dat v pondělí 30.4. tedy ke konci měsíce. Ale zamestnavatel v práci nebude, protože má dovolenou. Tak bych to předala účetní s tím, ze to předá zaměstnavateli. Je to možné? Bude zrušení prac. poměru platné? Já bych si ve středu 2.5. došla pro podpis na “kopii”. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, obecně platí, že zrušení pracovního poměru musí být provedeno písemně a pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení, pokud v něm není uveden den pozdější.

S pozdravem,

vaše nároky.cz