Pracovněprávní nároky: Zrušení PP v období nemocenské

Nemocenská

Dobrý den,dne 1.1.2017 jsem nastoupila do zaměstnání,dne 6.1.2017 jsem šla na neschopenku.Prosím může zaměstnavatel zrušit pracovní poměr v této době?Dále mne zajímá z čeho mi bude vypočítaná náhrada mzdy a dále pak nemocenská od ossz.Ve smlouvě mám psanou mzdu 14500,- hrubého,tak nevím z čeho se mi to počítá.Děkuji za odpověď

Dobrý den,

pokud došlo v rámci pracovní smlouvy ke sjednání tzv. zkušební doby, nemůže s Vámi zaměstnavatel v prvních dvou týdnech pracovní poměr rozvázat. Pokud tak učinil, jedná se o neplatné rozvázání pracovního poměru. V takovém případě by Vám náležela náhrada mzdy. A po 14 dnech pak nemocenská. Výpočet konkrétní výše nároku vůči zaměstnavateli a posouzení neplatnosti rozvázání pracovního poměru nelze ovšem přesně posoudit bez příslušných podkladů. Neváhejte tedy zadat případ na stránkách Vaše nároky.cz.