Pracovněprávní nároky: Zrušení PP ve zkušební době při pracovní neschopnosti

Zkušební lhůta

Dobrý večer, ve zkušební době jsem onemocněla. Zaměstnavatel mi dovezl zrušení pracovniho poměru ve zkušební době. Zrušení bylo k 11tému dni mé neschopnosti. Bohužel jsem podepsala a až pak zjistila, že podle paragrafu 66 mě nemůže propustit v prvnich 14ti dnech neschopnosti. Je zrušení platné, když jsem je podepsala? Děkuji Magda Navrátilová

Vážená paní Navrátilová,

jestliže Vám zaměstnavatel předal výpověď, v níž bylo deklarováno zrušení pracovního poměru k 11. dni Vaší pracovní neschopnosti, nemohlo dojít k jeho platnému ukončení, neboť v prvních 14 dnech pracovní neschopnosti Vám zaměstnavatel nesmí dát výpověď, v souladu s Vámi uvedeným ustanovením § 66 zákoníku práce. Nicméně jiná situace nastává v případě, že ukončíte pracovní poměr dohodou. Doporučujeme Vám tedy nahlédnout do listiny, kterou jste podepsala a pozorně si ji přečíst. Skončení pracovního poměru dohodou by bylo možné i v prvních 14 dnech pracovní neschopnosti. Jestliže jste tedy zaměstnavateli podepsala dohodu, bylo by vše po právní stránce v pořádku.

S pozdravem a přáním hezkého dne