Pracovněprávní nároky: Zrušení pracovní pozice a odstupné

Pracovní smlouva Odstupné

Dobrý den. mám smlouvu na neurčito a zrušili mi pracovní místo. Nabídli mi něco podobného ,ale za mnohem menší peníze. Když to nepříjmu mám nárok na odstupné nebo mi ukončí pracovní smlouvu bez nároku? Dekuji

Dobrý den,

jestliže dojde k výpovědi ze strany zaměstnavatele z organizačních důvodů, pak máte nárok na vyplacení odstupného dle § 67 zákoníku práce. Pokud jste předtím odmítl méně placené pracovní místo, nic to nemění na Vašem nároku.