Pracovněprávní nároky: Zrušení pracovního místa

Výpovědní lhůta

Dobrý den, po dlouhodobých problémech a šikaně v práci jsem již 2,5 měsíce v PN. Nepřistoupila jsem ani pod nátlakem na výpověď dohodou, nebo z mé strany a nemohli mne z práce vyhodit ani jinak, tak mi dali výpověď z organizačních důvodů, že se moje pracovní místo ruší. Přesto však mají na ÚP i jinde uvedeno, že na stejnou pracovní pozici přijmou nového zaměstnance. Já to však nechci rozporovat, protože chci sama v této práci skončit a tako výpověď mne nejméně poškozuje. Výpovědní lhůta a prac.poměr mi podle obdržené výpovědi má skončit 30.11.2016, přesto mi už šéf sbalil z pracovního stolu mé osobní věci a když jsem do práce nesla doklady o pokračování mé PN, tak mi ty věci dal s tím, že už tam nemám co dělat a do práce už se nevrátím. Co mám dělat, pokud mi bude ukončena PN a přijdu do práce a budou mne zase a předpokládám, že ještě víc šikanovat? Co když mi nepřidělí práci a neumožní mi pracovat? Musím v práci zůstat a "čumět do zdi" do konce pracovní doby a chodit tam takto každý další den? Co když mne budou z práce vyhazovat? Mohu v takovém případě zůstat doma, když to nahlásím na inspektorát práce a na policii. nebo musím za každé situace, ať to pro mne bude sebevíc šílené a neúnosné chodit do práce a trávit tam celé dny, když mi budou v práci bránit? A co když tam přijdu a na mém místě už bude nový pracovník??? Nikde jsem nenašla radu, jak v takové situaci postupovat a co přesně dělat. Prosím o radu a pomoc. Děkuji

Dobrý den,

v případě, že se Vaše pracovní místo zrušilo, nemusíte a vlastně už ani nemůžete do práce docházet. Zaměstnavatel je Vám povinen zaplatit mzdu do konce výpovědní doby.