Pracovněprávní nároky: Zrušení renty u dohody

Nárok na rentu

Dobrý den,můžete mi prosím poradit,zda mi může být zrušena výplata renty,když mám pouze dohodu o provedení práce.Jak vůbec má být sestavena pracovní smlouva,tak abych nepřišla o výplatu renty.Zatím jsem na ÚP.Moje pojištovna je Kooperativa.Děkuji za odpověď

Dobrý den,

jestliže máte uznanou náhradu ztráty na výdělku po skončení pracovní neschopnosti, výše této renty je stanovena jako rozdíl mezi průměrným výdělkem před vznikem škody a výdělkem dosahovaným po pracovním úrazu nebo po zjištění nemoci z povolání s připočtením případného invalidního důchodu pobíraného kvůli nemoci z povolání. Jestliže nastoupíte do práce a váš výdělek se tím pádem zvýší, je velmi pravděpodobné, že renta bude snížena, ovšem Vaše právo na ni nezanikne.