Pracovněprávní nároky: Zrušení vánočních prémií

Příplatky

Dobrý den, dostala jsem od své nadřízené vytýkací dopis, že pro opakované nevhodné chování k zákazníkům mě odebírá 1500,-kč vánočních prémií a pohyblivou složku mzdy za jeden měsíc. Tyto stížnosti se mnou nebyly vůbec projednány a já se o nich dozvěděla až z toho vytýkacího dopisu. Chci vědět, zda nadřízená postupovala správně. Děkuji za odpověď M. F.

Dobrý den,

pro dostatečné posouzení Vaší situace je nutné vědět, jak máte výplatu prémií sjednanou. Pokud se Vám prémie nevyplácí dle dosažení specifických pracovních výsledků, které je možno změřit, ale na základě rozhodnutí zaměstnavatele, který Váš výkon zhodnotí, je zcela na jeho vůli, zda Vám prémie přizná.